Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Gryficach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Uchwała Nr XXVIII/361/2001 z dnia 30.10.2001 r. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gryfice, na obszarze obejmującym część terenu oznaczonego w planie symbolem RP


UCHWAŁA NR XXVIII/361/2001

RADY MIEJSKIEJ W GRYFICACH

z dnia 30 października 2001r.

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

gminy Gryfice, na obszarze obejmującym część terenu oznaczonego w planie symbolem RP w miejscowości Ościęcin.

Na podstawie art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz. U. Nr 15 poz. 139 z 1999r; zmiany: Nr 41 poz. 412, Nr 111, poz. 1279 z 1999r., Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157, Nr 120, poz. 1268 z 2000r, Nr 14, poz. 124 z 2001r.) Rada Miejska w Gryficach uchwala co następuje:

Rozdział I

PRZEPISY OGÓLNE

§ 1

  1. Zgodnie z uchwałą nr XIX/210/2000 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 5 września 2000r. w sprawie przystąpienia do zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gryfice zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w Gryficach nr XLI/370/94 z dnia 28 kwietnia 1994r., (Dziennik Urzędowy Woj. Szczecińskiego nr 9 poz. 69 z dnia 11 lipca 1994r.) uchwala się zmianę dotyczącą działki nr 161/5 w miejscowości Ościęcin, stanowiącej część terenu oznaczonego w planie symbolem RP. Ogólna powierzchnia obszaru objętego zmianą wynosi 5,25 ha,.

  2. Zakres przestrzenny terenu objętego niniejszą zmianą planu, o której mowa w ust. 1 oznaczono na rysunku planu w skali 1:1000 stanowiącym Załącznik do niniejszej uchwały.

  3. Przedmiotem zmiany planu jest zmiana przeznaczenia terenu działki nr 161/5 z funkcji rolniczej na funkcję przemysłu rolno- spożywczego.

  4. Zakres tematyczny dokonanej zmiany obejmuje:

1) zmianę przeznaczenia terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach i różnych zasadach zagospodarowania,

  1. zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej,

  2. lokalne warunki, zasady i standardy kształtowania zabudowy oraz urządzenia terenu w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także maksymalne lub minimalne wskaźniki intensywności zabudowy,

  3. szczególne zasady zagospodarowania terenów, w tym zakaz zabudowy, wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, kulturowego i zdrowia ludzi oraz prawidłowego gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych,

Rozdział II

PRZEZNACZENIE I ZASADY ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW

§ 2

  1. Na obszarze opracowania o łącznej powierzchni 5,25 ha wyznacza się tereny:

  1. teren działalności produkcyjnej w zakresie przemysłu rolno-spożywczego, magazynowania i składowania, oznaczony na załączniku graficznym symbolem 6a.PP+S

  2. teren pomocniczej działalności produkcyjnej i utylizacji odpadów produkcyjnych oznaczony na załączniku graficznym symbolem 6b.PP+TO

  1. Na terenach, o których mowa w ust. 1 dopuszcza się lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej związanych z funkcjonowaniem obiektów budowlanych i urządzeń produkcyjnych.

  2. Na terenie o którym mowa w ust. 1, p-kt 1 dopuszcza się lokalizację zapleczy administracyjno - socjalnych.

  3. Ewentualne uciążliwości wynikające z działalności produkcyjnej nie mogą oddziaływać w przestrzeni poza granicami zakładu. Należy stosować odpowiednie środki techniczne, zapobiegające powstawaniu lub przenikaniu do środowiska substancji uciążliwych z uwzględnieniem zasad i wymogów określonych w przepisach szczególnych, w tym sanitarnych, o ochronie powietrza atmosferycznego i wód oraz o ochronie przed hałasem i wibracją.

  4. Dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko lokalizowanych na terenach, o których mowa w ust. 1 obowiązuje postępowanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o dostępie do informacji o środowisku i jego ochronie oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 109 poz. 1157 z 2000r.)

  5. Na terenach, o których mowa w ust. 1. ustala się następujące zasady zagospodarowania:

1) wysokość zabudowy produkcyjnej nie może przekraczać 11,0 metrów, a zabudowy magazynowej i składowej oraz zabudowy administracyjno - socjalnej 8,0 metrów.

2) powierzchnie zabudowane i utwardzone (drogi dojazdowe, place, parkingi) nie mogą stanowić więcej niż 40% ogólnej powierzchni terenu. Pozostałą przestrzeń powinny stanowić tereny towarzyszącej, urządzonej zieloni niskiej i wysokiej oraz zieleni izolacyjnej.

3) ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy w odległości 20 m od wschodniej i południowej granicy terenów opisanych w ust. 1, ze względu na istniejący drzewostan, który należy chronić i uzupełniać.

  1. Dopuszcza się eksploatację istniejącego ujęcia wody podziemnej dla celów produkcyjnych i socjalnych pod warunkiem przestrzegania wymogów określonych w aktualnej decyzji - pozwoleniu wodnoprawnym. W przypadku podłączenia wszystkich odbiorników wody do komunalnej sieci wodociągowej, istniejące ujęcie winno pełnić funkcję "studni awaryjnej" przy spełnieniu wymogów określonych w Zarządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 września 1995r (M.P.95.59.663). Wyklucza się wykorzystywanie ujęcia do stałego zaopatrywania ludności w wodę, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 5 listopada 1991r (Dz.U.91.116.504).

8. Wyznacza się strefę "WIII" ograniczonej ochrony konserwatorskiej stanowiska archeologicznego (nr 22-10/32 wg Archeologicznego Zdjęcia Polski). W strefie "WIII", oznaczonej na rysunku planu obowiązują następujące rygory:

  1. uzgadnianie i opiniowanie wszelkich poczynań inżynierskich, budowlanych i innych podejmowanych w obrębie granic strefy ochrony stanowiska archeologicznego przez służbę konserwatorską,

  2. w przypadku podjęcia realizacji inwestycji obowiązuje przeprowadzenie interwencyjnych badań archeologicznych na koszt inwestora ; właściciele, użytkownicy terenu i inwestorzy zobowiązani są do zawiadomienia służby ochrony zabytków o podjęciu działań inwestycyjnych, remontowych lub innych związanych z robotami ziemnymi z wyprzedzeniem minimum 2-tygodniowym,

  3. rozpoczęcie prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji uzależnia się od uzyskania stosownego zezwolenia od służby ochrony zabytków ; badania archeologiczne mają charakter sezonowy, w okresie od maja do października.

Rozdział III

ZASADY OBSŁUGI W ZAKRESIE INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ

§ 3

  1. Obsługę obszaru, o którym mowa w § 1 ust. 1. należy zapewnić z uwzględnieniem następujących zasad:

  1. zaopatrzenie w wodę z. istniejącego na działce nr 161/5 ujęcia podziemnego wg uwarunkowań opisanych w § 1 ust 6. Awaryjnie należy zapewnić wodę z wodociągu komunalnego w miejscowości Ościęcin.

  2. odprowadzenie ścieków sanitarnych i produkcyjnych do istniejącej, usytuowanej na działce nr 164/3 oczyszczalni ścieków, przy zachowaniu parametrów dotyczących jakości i jakości ścieków, określonych w aktualnej decyzji - pozwoleniu wodnoprawnym.

  3. usuwanie odpadów produkcyjnych wymagających utylizacji należy dokonywać zgodnie z przepisami sanitarno - epidemiologicznymi związanymi z technologią produkcji.

  4. odprowadzenie wód deszczowych:

  1. z otwartych utwardzonych powierzchni związanych z produkcją i komunikacją kołową - do istniejącej oczyszczalni ścieków, po wstępnym oczyszczeniu,

  2. z dachów, placów i przejść pieszych - do gruntu.

  1. wywożenie stałych odpadków komunalnych gromadzonych na własnej posesji, taborem specjalistycznym na wysypisko komunalne, przy stosowaniu zasad segregacji i powtórnego wykorzystania odpadów.

  2. zaopatrzenie w energię elektryczną z linii energetycznej napowietrznej średniego napięcia poprzez istniejącą na terenie działki nr 161/9 stację transformatorową.

  3. zaopatrzenie w ciepło poprzez indywidualne systemy grzewcze. Należy stosować technologie ogrzewania wykluczające przekraczanie dopuszczalnej emisji zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery.

  1. Obsługa komunikacyjna obszaru o którym mowa w § 1 ust. 1. z drogi powiatowej w relacji Gryfice - Golczewo, zaliczonej do klasy drogi publicznej "Z", odcinkami dróg dojazdowych o długości:60m od strony zachodniej i 360m od strony południowej.

Rozdział IV

PRZEPISY KOŃCOWE

§ 4

  1. Dokonuje się zmiany przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze o łącznej

powierzchni 5,25 ha, w tym za zgodą Wojewody Zachodniopomorskiego, o powierzchni

3,0289 ha zgodnie z Decyzją GKN.2.N-7711-323/01 z dnia 19. 07 2001r.

2. Ustala się rolnicze wykorzystanie gruntów, o których mowa w ust. 1. do czasu ich

zagospodarowania zgodnie z przeznaczeniem określonym w § 1

§ 5

  1. W związku ze wzrostem wartości nieruchomości spowodowanej uchwaleniem zmiany

planu ustala się wysokość jednorazowej opłaty pobieranej od właściciela lub władającego

gruntem w przypadku sprzedaży nieruchomości lub jej części, w stosunku procentowym

do wzrostu wartości nieruchomości - 10 %

§ 6

  1. Integralną częścią niniejszej uchwały jest rysunek planu opracowany na mapie sytuacyjno-wysokościowej w skali 1 : 1000. stanowiący Załącznik do uchwały.

  2. Rysunek planu obowiązuje w zakresie określonym uchwałą.

§ 7

Na obszarze objętym niniejszą zmianą planu tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gryfice zatwierdzonego uchwałą Rady Miejskiej w Gryficach nr XLI/370/94 z dnia 28 kwietnia 1994r., (Dziennik Urzędowy Woj. Szczecińskiego nr 9 poz. 69 z dnia 11 lipca 1994r.)

§ 8

Uchwała podlega publikacji i obowiązuje po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

§ 9

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Miejskiemu w Gryficach

Przewodniczący Rady

Edmund Woźniak

Przekazała: Alicja Misiecka

4

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daniel Igielski 30-06-2005 11:01
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 30-06-2005
Ostatnia aktualizacja: - 30-06-2005 11:01