Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Gryficach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zarządzenie Nr 283/2012 z dn. 16 stycznia 2012 r. w sprawie trybu powołania i zasad działania komisji konkursowych do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert.


ZARZĄDZENIE NR 283/2012

Burmistrza Gryfic

z dnia 16 stycznia 2012 r.

w sprawie trybu powoływania i zasad działania komisji konkursowych do opiniowania ofert

w otwartych konkursach ofert

Na podstawie art. 15 ust. 2a-2g ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96 poz. 873 z późniejszymi zmianami) oraz uchwały

Nr XI/156/2011 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 29 listopada 2011r. w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Gminy Gryfice z organizacjami pozarządowymi w roku 2012”

zarządzam co następuje:

§ 1. Przyjmuje się tryb powołania i zasady działania komisji konkursowych do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert w brzmieniu określonym w załączniku do niniejszego zarządzenia.

§ 2. Wykonanie zarządzenia powierza się komisjom konkursowym, powoływanym każdorazowo odrębnym zarządzeniem.

§ 3.Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Burmistrz Gryfic

Andrzej Szczygieł

Tryb powoływania i zasady działania komisji konkursowych do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert

  1. Zadaniem komisji konkursowej jest opiniowanie ofert złożonych w konkursach ofert wraz z propozycją wysokości udzielanej dotacji.

  2. Komisja składa się z 3 do 5 osób.

  3. W skład komisji wchodzą pracownicy właściwej merytorycznie komórki organizacyjnej wyznaczeni przez Burmistrza, który wyznacza też przewodniczącego komisji oraz osoby reprezentujące organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późniejszymi zmianami) z wyłączeniem osób reprezentujących organizacje pozarządowe biorące udział w konkursie.

  4. W pracach komisji mogą uczestniczyć także, z głosem doradczym, osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy.

  5. Burmistrz ogłasza nabór na członków komisji.

  6. Informację o naborze na członków komisji umieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu oraz na stronie internetowej.

  7. Burmistrz powołuje komisję i wybiera przedstawicieli organizacji i innych podmiotów spośród zgłoszonych uprzednio kandydatów, którzy spełniają niżej wymienione kryteria:

1) reprezentują organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z wyłączeniem osób reprezentujących podmioty biorące udział w konkursie,

2) nie pozostają wobec oferentów biorących udział w konkursie w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do ich bezstronności,

3) posiadają wiedzę w dziedzinach obejmujących zakres zadań publicznych określonych w Programie współpracy.

  1. Do członków komisji biorących udział w opiniowaniu ofert stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego - dotyczące wyłączenia pracownika.

  2. Pracami komisji kieruje Przewodniczący.

  3. Członkowie komisji konkursowej wykonują swoje funkcje społecznie.

  4. Otwarcie i rozpatrzenie ofert przez komisję następuje w miejscu i terminie wskazanym w zarządzeniu o powołaniu komisji konkursowej.

  5. Posiedzenie, na którym dokonuje się otwarcia ofert odbywa sie z udziałem oferentów. Na posiedzeniu z udziałem oferentów komisja przedstawia liczbę i rodzaj złożonych ofert oraz ich wartość kwotową.

  6. Posiedzenie, na którym odbywa sie ocena formalna i merytoryczna ofert odbywa sie na posiedzeniu zamkniętym bez udziału oferentów.

  7. Komisja, przystępując do rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert, dokonuje kolejno następujących czynności:

1) otwiera koperty z ofertami,

2) ustala, które z ofert spełniają wymogi formalne określone w ustawie oraz w ogłoszeniu o konkursie,

3) odrzuca oferty nie odpowiadające wymogom określonym w ustawie oraz w ogłoszeniu o konkursie,

4) odrzuca oferty złożone po terminie wyznaczonym do złożenia ofert,

5) rozpatruje merytorycznie oferty spełniające warunki określone w ustawie oraz ogłoszeniu o konkursie biorąc pod uwagę:

a) możliwość realizacji zadania publicznego przez organizacje pozarządową lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 : 0-5 punktów,

b) przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania publicznego, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania: 0-5 punktów,

c) ocenia proponowaną jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których będzie realizowane zadanie publiczne: 0-5 punktów,

d) planowany udział środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego: 0-5 punktów,

e) uwzględnia planowany wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków: 0-5 punktów,

f) uwzględnia analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych, które w latach poprzednich, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków: 0-5 punktów.

Maksymalna liczba punktów: 30

  1. W przypadku stwierdzenia przez komisję, braków formalnych (usuwalnych) oferty, komisja może wezwać oferenta do ich uzupełnienia, w terminie 3 dni pod rygorem odrzucenia oferty.

  2. Ocena ofert dokonywana jest indywidualnie przez członków komisji poprzez przyznanie określonej liczby punktów.

  3. Ocenę komisji ustala się przez zsumowanie ocen przydzielonych ofercie przez wszystkich członków komisji.

  4. Za najkorzystniejszą ofertę uznaje się ofertę, która uzyskała największą liczbę punktów w ocenie merytorycznej.

  5. Z przebiegu konkursu sporządza się protokół, który powinien zawierać:

1) oznaczenie miejsca i czasu konkursu,

2) imiona i nazwiska członków komisji konkursowej,

3) liczbę zgłoszonych ofert,

4) wskazanie ofert odpowiadających wymogom określonym w ustawie oraz w ogłoszeniu konkursowym,

5) wskazanie ofert nie odpowiadających warunkom określonym w ustawie lub w ogłoszeniu konkursowym, albo zgłoszonych po terminie,

6) wskazanie wybranych ofert, na które proponuje się udzielenie dotacji,

7) wzmiankę o odczytaniu protokołu,

8) podpisy członków komisji.

  1. Protokół podpisują członkowie komisji.

  2. Protokół przedkłada się Burmistrzowi Gryfic.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Olga Bujanowska 19-03-2012 11:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Regina Borowiak 16-01-2012
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2012 11:59