Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Gryficach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Uchwała Nr XI/135/2007 z 16.10.2007 w spr. zm. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m.Gryfice obejmującego teren w rejonie ulic: Niepodległości i Wałowej


      • Uchwała Nr XI / 135 / 2007

    • Rady Miejskiej w Gryficach

z dnia 16 października 2007r

w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gryfice obejmującego teren w rejonie ulic: Niepodległości i Wałowej, w części dotyczącej działki nr 156/4.

Na podstawie art. 20 ust. 1 oraz art. 27 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80 poz. 717, z 2004 r. Nr 6 poz. 41, Nr 141 poz. 1492, z 2005 r. Nr 113, poz. 954, Nr 130, poz. 1087, z 2006 r. Nr 45, poz. 319 Nr 225 poz. 1635, z 2007 r. Nr 127 poz. 880), Rada Miejska w Gryficach uchwala, co następuje:

§ 1.1. Zgodnie z Uchwalą Nr XXXIX/411/2006 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 24 października 2006 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gryfice, po stwierdzeniu zgodności z ustaleniami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Gryfice, przyjętego Uchwałą Nr III/15/2002 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 30 grudnia 2002 r., uchwala się zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gryfice, obejmującego teren w rejonie ulic: Niepodległości i Wałowej, przyjętego Uchwałą Nr XLI /442/97 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 30 października 1997 r., zwaną dalej „zmianą planu”.

2. Zmiana planu obejmuje teren działki nr 156/4, o powierzchni 0,0364 ha, którego granice oznaczono na rysunku w skali 1:500, będącym załącznikiem do niniejszej uchwały.

3. Integralnymi częściami zmiany planu są następujące załączniki do uchwały:

1) załącznik nr 1 - rysunek zmiany planu;

2) załącznik nr 2 - wyrys ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminu Gryfice, świadczący o zgodności rozwiązań zmiany planu ze studium;

3) załącznik nr 3 - rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu zmiany planu;

4) załącznik nr 4 - rozstrzygnięcie w sprawie zasad realizacji zadań z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania.

4. Przedmiotem zmiany planu jest ustalenie warunków i zasad zagospodarowania nieruchomości przeznaczonej na cele usługowe, z dopuszczeniem funkcji mieszkalnej, położonej na terenie Starego Miasta.

          • Rozdział 1

Zasady konstrukcji planu

§ 2. 1. Obszar objęty planem stanowi 1 teren elementarny, określony liniami rozgraniczającymi, oznaczony na rysunku planu - załączniku graficznym oraz w tekście planu identyfikatorem literowym, oznaczającym funkcję terenu.

2. Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenu objętego planem określono w ustaleniach § 3 niniejszej uchwały.

3. Zasady obsługi w zakresie komunikacji i infrastruktury technicznej określono w ustaleniach § 5 niniejszej uchwały

4. Użyte w ustaleniach szczegółowych określenia oznaczają:

1) obowiązująca linia zabudowy - linię wyznaczającą usytuowanie lica budynku;

2) nieprzekraczalna linia zabudowy - linię ograniczającą obszar usytuowania zabudowy;

3) powierzchnia zabudowy - obszar wyznaczony przez rzut pionowy skrajnego obrysu budynku w stanie wykończonym na płaszczyznę poziomą, przyjmując za podstawę obrys parteru;

a) do powierzchni zabudowy wlicza się:

- powierzchnie występujących w obrębie przyziemia elementów budynku: prześwity, przejścia, ganki, werandy otwarte i oszklone oraz przybudowane szklarnie (ogrody zimowe),

- powierzchnię budynków gospodarczych,

b) do powierzchni zabudowy nie wlicza się:

- powierzchni budynków lub ich części znajdujących się poniżej poziomu terenu,

- powierzchni schodów, pochylni i ramp zewnętrznych, studzienek przy okienkach piwnicznych,

- powierzchni nadwieszonych części budynku powyżej parteru;

4) wysokość zabudowy - wysokość liczoną od poziomu terenu przy wejściu do budynku do kalenicy, bądź górnej krawędzi dachu, a w przypadku stosowania dachów płaskich - do najwyższego punktu pokrycia lub górnej krawędzi elewacji frontowej;

5) usługach - rozumie się przez to prowadzenie działalności handlowej, gastronomicznej, biurowej, usług leczniczych, wykonywania wolnych zawodów, w tym działalności wytwórczej i usługowej artystów plastyków i fotografików, z dopuszczeniem działalności rzemieślniczej nie oddziaływującej negatywnie na pozostałe funkcje terenu.

        • Rozdział 2

Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenu

§ 3. Ustala się przeznaczenie terenu, oznaczonego symbolem U,M, na cele zabudowy usługowej, z dopuszczalną uzupełniającą funkcją mieszkaniową w wielkości nie przekraczającej 30% całkowitej powierzchni użytkowej budynku.

§ 4. Ustala się następujące zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:

1) usytuowanie budynku w ciągu historycznej, zwartej zabudowy pierzejowej ul. Niepodległości - zgodnie z obowiązującą, oznaczoną na załączniku graficznym, linią zabudowy będącą jednocześnie granicą działki od strony ulicy Niepodległości;

2) nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 10,0 m od zachodniej granicy terenu;

3) powierzchnia zabudowy do 70% powierzchni terenu;

4) szerokość frontu budynku równa szerokości działki od strony ul. Niepodległości;

5) wysokość zabudowy:

a) od strony ul. Niepodległości - 3 kondygnacje nadziemne,

- do 10,5 m do kalenicy lub górnej krawędzi dachu,

- do 9,5 m do dolnej krawędzi gzymsu okapowego,

b) dopuszczalnej oficyny - do 3 kondygnacji,

- do 10,0 m do kalenicy lub górnej krawędzi dachu;

6) dach budynku od strony ul. Niepodległości - dwupołaciowy, z kalenicą lub górną krawędzią dachu równoległą do frontu działki,

- dopuszcza się dach płaski;

7) w kompozycji elewacji od strony ul. Niepodległości obowiązuje:

a) zachowanie charakterystycznego układu horyzontalnego, wyznaczonego gzymsami okapowymi i podokiennymi,

b) harmonijne rozplanowanie osi otworów okiennych i drzwiowych;

c) okna w układzie pionowym - podłużnym, w parterze dopuszcza się okna witrynowe;

d) opaski okienne w tynku;

e) stolarka drewniana lub drewnopodobna w elewacji frontowej;

8) dopuszczalna funkcja mieszkaniowa w poziomie trzeciej kondygnacji;

9) powierzchnia biologicznie czynna min. 20 % powierzchni terenu.

§ 5. 1. Ustala się zakaz podziału terenu.

2. Dopuszcza się scalenie z działkami sąsiednimi nr 156/3 i 156/6 - poza obszarem opracowania.

§ 6. Ustala się następujące zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków.

1. Teren opracowania objęty strefą „A” ścisłej ochrony konserwatorskiej, obejmującą obszar Starego Miasta, wpisanego do rejestru zabytków pod Nr 71 decyzją z dnia 29.10.55 r. Kl. V 0/53/55, w obrębie której obowiązuje zachowanie rozplanowania zabudowy oraz zachowanie podstawowej formy, gabarytów budynku i wystroju elewacji.

2. Teren opracowania objęty strefą „W III” ograniczonej ochrony konserwatorskiej stanowisk archeologicznych, ujętych w ewidencji służby konserwatorskiej, w obrębie której obowiązuje:

a) współdziałanie z właściwym organem ds. ochrony zabytków w przypadku prowadzenia prac ziemnych,

b) przeprowadzenie archeologicznych badań ratunkowych na terenie objętym realizacją prac ziemnych, na zasadach określonych przepisami szczególnymi dot. ochrony zabytków.

§ 7. 1. Ustala się obsługę komunikacyjną terenu w zakresie dojścia, dojazdu i zaopatrzenia z ul. Niepodległości (DP 0193Z) - poza obszarem opracowania.

2. Ustala się wskaźnik ilości miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w wielkości 1 miejsce postojowe na 50 m2 powierzchni użytkowej usług, z lokalizacją miejsc postojowych poza działką własną.

§ 8. Ustala się następujące zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej:

1. Zaopatrzenie w wodę z istniejącej sieci wodociągowej w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania.

2. Odprowadzenie ścieków sanitarnych do istniejącej kanalizacji sanitarnej w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania.

3. Odprowadzenie wód opadowych do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania.

4. Usuwanie odpadów stałych w systemie miejskim - segregacja u źródła w pojemnikach usytuowanych na terenie własnej posesji i wywóz przez odpowiednie służby na gminne wysypisko odpadów.

5. Zaopatrzenie w ciepło z kotłowni lokalnej lub z indywidualnych źródeł ciepła, zasilanych ekologicznymi nośnikami energii (gaz przewodowy, energia elektryczna), z zakazem stosowania paliw stałych oraz oleju opałowego; zakaz nie dotyczy kominków nie będących podstawowym źródłem ciepła.

6. Zaopatrzenie w energię elektryczną na poziomie niskich napięć rozdzielczą siecią kablową z istniejących elektroenergetycznych linii kablowych w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania.

7. Zaopatrzenie telekomunikacyjne z centrali telefonicznej w Gryficach poprzez istniejącą sieć telefoniczną rozdzielczą w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania.

8. Zaopatrzenie w gaz dla potrzeb bytowych, socjalnych i dla ogrzewania budynku z istniejącej sieci gazowej w ul. Niepodległości - poza obszarem opracowania, z zastosowaniem węzłów redukcyjnych na budynku.

9. Dopuszcza się doprowadzenie sieci infrastruktury technicznej z ulicy Wałowej przez teren działki sąsiedniej nr 156/3 (poza obszarem opracowania).

Rozdział 4

Przepisy końcowe

§ 9. Na obszarze objętym niniejsza uchwałą tracą moc ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gryfice, obejmującego teren w rejonie ulic: Niepodległości i Wałowej, przyjętego Uchwałą Nr XLI/442/97 Rady Miejskiej w Gryficach z dnia 30 października 1997 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Szczecińskiego z 1997 r. Nr 14, poz. 136).

§ 10. Ustala się stawkę opłaty, o której mowa w art. 36 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w wysokości 0%.

§ 11. Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Gryfic.

§ 12. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz podlega publikacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gryficach.

Przewodniczący Rady

Stanisław Błysz

Sporządziła: Elżbieta Głos

3

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Daniel Igielski 24-10-2007 14:09
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 24-10-2007
Ostatnia aktualizacja: - 24-10-2007 14:09