Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Gryficach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Transport na wybory

Burmistrz Gryfic informuje, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, mają prawo do bezpłatnego transportu z:

  1. miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, albo miejsca podanego we wniosku o dopisanie do spisu wyborców, do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania, w którego spisie wyborców ujęty jest ten wyborca,
  2. miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania, w przypadku, wyborcy posiadającego zaświadczenie o prawie do głosowania,
  3. lokalu wyborczego, o którym mowa w pkt 1 i 2, do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż.

Wyborcy, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.

Zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego wyborca może dokonać w jednej z poniższych form:

pisemnie

Urząd Miejski w Gryficach
ul. Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice

telefonicznie

Urząd Miejski w Gryficach
91 38 53 212 (sekretarz gminy)

elektronicznie

e-mail: urząd@gryfice.eu
ePUAP:
/e0e80qg8td/skrytka
/e0e80qg8td/SkrytkaESP

Najpóźniej w terminie do 27 maja 2024 r.

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu najpóźniej na trzy dni przed dniem głosowania zostanie poinformowany o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania.

Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na 2 dni przed dniem głosowania. Wycofanie zgłoszenia albo zrezygnowanie z transportu powrotnego może być dokonane ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej jw.

Formularz zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Gryficach (II piętro, pokój 219 w godzinach pracy Urzędu) oraz poniżej.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Leszek Wójcikiewicz 23-05-2024 09:44
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Alicja Bojówka 23-05-2024
Ostatnia aktualizacja: Leszek Wójcikiewicz 23-05-2024 09:50