eBoi
Jak załatwić sprawę?
Podatek od nieruchomości - ogólnopolskie wzory formularzy od 1 lipca 2019 r.
Podatek od nieruchomości - ogólnopolskie wzory formularzy od 1 lipca 2019 r.
Ministerstwo Finansów przygotowało rozporządzenie wprowadzające wzory formularzy w zakresie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, które wchodzi w życie 1 lipca 2019 r. Określone w rozporządzeniu jednolite wzory formularzy będą obowiązywały w całej Polsce, tj. we wszystkich gminach, w tym również w gminach stosujących zwolnienia od tego podatku i różnicujących stawki.
W Dzienniku Ustaw z 14 czerwca 2019 roku zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie wzorów informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości (Dz. U. z 2019 r. poz. 1104).
Rozporządzenie określa następujące formularze w zakresie podatku od nieruchomości tj. wzory:
1) informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych (IN-1);
2) załącznika do informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych - dane o przedmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu (ZIN-1);
3) załącznika do informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych - dane o przedmiotach opodatkowania zwolnionych z opodatkowania (ZIN-2);
4) załącznika do informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych - dane pozostałych podatników (ZIN-3);
5) deklaracji na podatek od nieruchomości (DN-1);
6) załącznika do deklaracji na podatek od nieruchomości - dane o przedmiotach opodatkowania podlegających opodatkowaniu (ZDN-1);
7) załącznika do deklaracji na podatek od nieruchomości - dane o przedmiotach opodatkowania zwolnionych z opodatkowania (ZDN-2).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2019 r.
Określone rozporządzeniem powyższe jednolite wzory formularzy w zakresie podatku od nieruchomości będą obowiązywały we wszystkich gminach, w tym również w gminach stosujących zwolnienia od tego podatku i różnicujących stawki. Dotychczasowa praktyka była taka, że wzory dotyczące podatku od nieruchomości określały rady gmin.
Metadane - wyciąg z rejestru zmian
Akcja | Osoba | Data |
---|---|---|
Dodanie dokumentu: | Luiza Kowalska | 26-06-2019 13:51 |
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: | 26-06-2019 | |
Ostatnia aktualizacja: | Luiza Kowalska | 26-06-2019 13:54 |